• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

             
MEZUNİYETİMİZİN 57.NCİ YILI KUTLU OLSUN.
                                                                                                                                                 
   


Fedai YAVAŞ
fedaiyava@gmail.com
SESLENİŞ..
29/02/2012
                   NEDEN BİZİM GÜNÜMÜZ YOKTU? OLDU İŞTE!..
        Değerli Arkadaşlarım ; Ta okul yıllarından beri dikkatimi çeken birşey vardı. Haydarpaşa Lisesi mezunları, Galatasaray Lisesi mezunları, İstanbul Erkeklisesi mezunları, Maarif Koleji ( Günümüzde Anadolu Liseleri) mezunları.VS  .Pilav,Gözleme, Keşkek, Kebap vb isimler altında Okul Mezuniyetlerinin Kutlama günlerini Gazete İlanlarında Dikkatimi çeker .İçimi çekerek okurdum. Sonrada neden bizim yok?, neyimiz eksik bizde karınca kararınca bir okul okumadıkmı? , Yoksa elliye kadar sayıp Astsubay mı olduk! diye kahrederdim. İnanınki çok zaman birgün bizde yaparız belki diye düş kurduğum çok oldu.
     Nihayet Karar verdik 25Şubat2012 tarihinde yaptık. Bizimde artık Her yıl ŞUBAT'ın dördüncü Haftası CUMARTESİ günü Mezuniyet kutlama günümüz. Unutmayın . Yeni yıl girince hemen nerede yapacağımızı sorun araştırın.Geç kavuştuk 47.Yıl sonra  olsun başardıkya sahip çıkalım Kutlama günümüze.
      Sevğili arkadaşlarım; kutlama günleri çok önemli olduğuna inanıyorum,bazılarının düşündüğü gibi ; Ne Lüks nede israf. Hatırlamak , anmak , toplanıp bir olmak. Çok güzel birşey yıllarca ekmek paramızı kazandığımız, çocuklarımızı ,bu helal kazançtan büyüttüğümüz. Mesleğimize başlama yıl dönümleri bizim için en büyük ve kutsal bir şeydir, en azından kendimize saygıdır.Buradan yine tekrar ediyorum sitemize üye olun  ve devre arkadaşlarınıza tavsiye edin. Eğer Bilgisayar bilmiyorsanız öğrenin öğrenmenin yaşı yok. oda olmuyorsa  çocuklarınıza veya torunlarınız vasıtası ile Haftada bir defa mutlaka bu güzel sitemizi ziyaret ediniz, DUYRU ve ETKİNLİKLERİMİZ'den haber alın.
     Başlanğıcı olan bu yılki Kutlamaya ( DEVRE YEMEĞİMİZ) Katılan katılamayıp ;Telgraf, Telefon.SMS vb Şekilde Kutluyan arkadaşlarıma, sonsuz şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunarım. Ayrıca bu gecenin yapılmasında emeği gecen önder olan ,yol gösteren herkeze de teşekkür edrer  başka bir etkinlikte buluşmak üzere  saygılarımla.Hoşca kalın.
   


11588 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

     07/01/2013 19:46

Sevgili devrem emeğini ve çabanı inkar etmek imkansız, hakkını ödeyemeyiz. Bizleri 47 yıl sonra yeniden o gençlik yıllarımıza ve paylaştığımız o eşsiz anılara götürdün. Hepimiz birbirimizi okul yıllarındaki hali ile zar zor hatırlarken birden sayende karşısında buldu. Ben İzmirde yaşıyorum ve biliyorsun şiirle uğraşıyorum bir kaç derneğin üyesi bir kısmının başkanı ve sunucusuyum. Yaptığın sanatın gereği saçım uzun ve at kuyruklu, hadi top sakalı keseyim desem, saça çözüm yok. Kamplara bile gitmemeyi düşünüyorum. Çaban için seni kutluyorum kardeşim.
Halit Bilen (Kır)

Yazarın diğer yazıları

SESLENİŞ. - 16/01/2012
BİRYIL DAHA GEÇTİ.
SESLENİŞ. - 16/10/2011
HOŞ GELDİNİZ DEVRELERİM , EVİNİZE.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret3642281
Takvim
Hava Durumu