• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

             
MEZUNİYETİMİZİN 57.NCİ YILI KUTLU OLSUN.
                                                                                                                                                 
   


Fedai YAVAŞ
fedaiyava@gmail.com
SESLENİŞ.
16/10/2011

         BULUŞMA !.                            

     Değerli devre arkadaşlarım; Yıl 1963 Astsubay hazırlama okullarından mezunolduk . Sınıflarımız belirlendi, herkez yeni sınıf okullarına gitti. Tam kırsekiz sene geçti aradan. Sınıf okullarında  iki sene okuduktan sonra, kuraları çektik yeni bir Hayat başladı Astsubay olarak;yıllar geçti , tam kırk altıyıl  yarım asıra yakın. Yaşamın inişli çıkışlı yollarında dayana bilenler kaldı hayatta. Bir çoğumuz yolun  çeşitli yerlerinde aramızdan ayrıldı. Aramızdan vefat ederek ayrılanlara; Allahtan rahmet, kederli ailelerine de sabırlar dilerim. Meslek değiştiren Arkadaşlarımızı birer ,birer  buluyoruz.

     Devre Arkadaşlarımızla gecen sene ilk buluşmayı yapmıştık; 31 Mayıs- 09Haziran 2010 Tarihleri arasında, Marmaraereğlisi Kampında, Olmuştu ilk buluşma başarılımı olur başarısızmı diye meraketmiştik ama muteşem olmuştu. Bir sürü kararlar aldık orada . Bu kararlarıda hayata geçirdik. En başta kurum olmak, WEB sitesi açmak tüm atmışbeşli Kara astsubaylarını bir arada toplamak. tohumlar yavaş yavaş yeşerdi , Her gün  bir arkadaşımıza ulaşıyoruz veya o duyup katılıyor bize. Bu yılda 28 Eylül-07 Ekim2011 Tarihleri arasında  ERDEK Kampında buluştuk. İçimizde Taşıdığımız ayrılığın acısını çıkardık ; doya, doya hasret giderdik. Mazideki anılarımızı, okul , kıta hayatımızdaki anılarımızı tazeledik . Yıllar bizde sadece şekil değişikliği yapmış, saçımızı beyazlaştırmız, birazda dökmüş, çok iyi gördüm sizleri dimdik ayaktasınız,Kıbrıs kahramanları gibi genç, Güneydoğudaki gibi olgun . Yıllar bizden çok şeyler aldı ama bizde bu vatana çokşeyler verdik. Devletimizin bizi yetiştirmek için harcadıklarını kat ve  kat ödedik. Baktım ta gözlerinizin içine diyorduki gözleriniz bu buluşmadan çok mutluyuz .Hepinize tekrar tekrar Teşekkür ederim Bu topluluk hepinizin eseri. Şu veya bunun değil Hepimiz biriz. Devreyiz biz ezelden beri.Devam edeceğiz ebede kadar. Hiç ayrılmamak üzere. Buluşmamız çok güzel oldu. Proğramlı ve tam katılımlı. Başta kamp komutanı  ve Çalışan Personelin, Ayrıca kamp için gelen diğer devreler ve TEMAD dernek üyelerinin beğenisini kazanmışız,gurup başkanları ve dernek başkanları tarafından bildirildi. Asıl olan sizin beğenmeniz ve önerileriniz bizim için önemlidir.

   Şimdi Haftaya Marmaris-aksaz'dayız. Buradada  aynı sıcaklığı sağlıyacağız. Hepinize saygı ve selamlarımı sunar önerilerinizi beklerim. Hoşca kalın.

 4795 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Akla Gelmeyen Girişimler     31/01/2012 21:41

Bize bu siteyi sunduğunuz ve yıllardan sonra 1965 mezunu arkadaşlarımızı bu sitede topladığınız için teşekkürlerimi sunuyorum. Bende bile olmayan eski resimlerimi bu sitede topladığınız ve görmemizi sağladığınız için sonsuz teşekkür ederim.
Baki Ulukaya

Yazarın diğer yazıları

SESLENİŞ.. - 29/02/2012
NEDEN BİZİM GÜNÜMÜZ YOKTU. OLDU İŞTE.
SESLENİŞ. - 16/01/2012
BİRYIL DAHA GEÇTİ.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam50
Toplam Ziyaret3607792
YÜCEL MARKONİ
Takvim
Hava Durumu