• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

             
MEZUNİYETİMİZİN 57.NCİ YILI KUTLU OLSUN.
                                                                                                                                                 
   


Mehmet KARTAY
mehmet.kartay1946@hotmail.com
GÖNLÜMDEN GEÇENLER
18/06/2015

25 Mayıs 2015

Bu tarihi iple çektim desem inanın.Zira kolay değil tam tamına 50 yıl sonra,kader birliği yaptığımız,ayni yataklarda yattığımız,ayni yemeklerden yediğimiz ve ayni sınıflarda okuduğumuz, bütün zorluklara rağmen okumak için mücadele verdiğimiz,birbirimize karşı sevgi ve hoş görüyü önde tuttuğumuz,her şeyden önemlisi mahrumiyetler içinde bile hep gülümsediğimiz arkadaşlarımla beraber olacağım günün heyecanını yaşadım.Buluşacağımız günler yaklaştıkça uykularım kaçtı uyuyamadım desem inanın.Kolay değil tam 50 yıl geçmiş.Oteldeki ilk günümüzde bir birimizi tanımakta epey zorlandık tabi.İsimler hafızamızda olsada fiziksel değişiklikler bir birimizi tanımamızda zorlanmamıza neden oldu tabi.

Otelde kaldığımız beş günlük süre içinde zaman zaman duygusal anlar yaşadık.Okul anılarımızı yad ettikçe içten içe duygusallaştık.Gözlerimiz buğulandı.Aramızde bedeneğitimi öğretmenimiz sayın İsmail Akçay da olunca daha mutlu olduk.Aramızdan ayrılıp ebediyete intikal eden arkadaşlarımızı rahmetle andığımız gibi mazeretleri nedeniyle gelemeyen arkadaşlarımızada çok üzüldük.İnşallah bundan sonraki toplantılarımıza katılırlar ve oları da görmekten mutlu oluruz.

Sınıf okullarından mezuniyetimizde yirmi yaşında olan bizler bu gün yaklaşık yetmiş yaşına gelmiş olmanın mutluluğuna ermiş bulunmaktayız.Yaptığımız sohbetlerde sağlık yönünden zaman zaman arızalarımızın olduğunu anladık.Ayrıca çoğumuzun torun torba sahibi olduğumuz da ayrı bir mutluluktu.

Otelde kaldığımız beş gün boyunca masa masa dolaşarak bir birimizle doyasıya muhabbet ettik.Anılarımızı tazeledik.Bol bol resimler çektik.Olmayanlar bir birimize telefon numaralarımızı verdik.Eşlerimiz hanımefendilerde kendi aralarında toplanıp tanışarak onlarda anılarını anlatarak beraber olmanın tadına vardılar.Görevde olduğumuz zamanlarda çektikleri sıkıntıları acı tatlı günleri anlattılar.

Böylece hep beraber elli yılın nasıl geçtiğini acı tatlı neler yaşandığı anlatılarak beş günün sonuna gelindi. Çok güzel bir veda seremonisiyle tekrar buluşmak üzere vedalaşıldı.

Tabi bu güzel organizasyonun hazırlanması çok önemliydi.Bu bakımdan bu organizasyonda başta Fedai Yavaş arkadaşımız olmak üzere emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür eder ben ve eşim saygı ve sevgilerimizi sunarız.18 HAZİRAN 2015

 

Mehmet Kartay 

 

 3354 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

TAKDİR     18/06/2015 22:23

Kalemine,yüreğine sağlık sevgili devrem,gönlümden geçenleri sıralamışsın bana yorum yapmak kaldı.
Rüştü KAHRAMANOĞLU

50.nci mezuniyet yılımız.     18/06/2015 21:44

Değerli devrem , Kalemine, yüreğine sağlık . Mezuniyetimizin 50.nci Yılı Kutlamalarımızı çok güzel kaleme almışsın kutlarım sizi saygılarımla.
Fedai YAVAŞ

Yazarın diğer yazıları

GÖNLÜMDEN GEÇENLER - 27/09/2013
BİR ANI 27.09.2013
GÖNLÜMDEN GEÇENLER - 26/09/2013
ÜŞÜYORUM 25.09.2013
GÖNLÜMDEN GEÇENLER - 20/12/2012
İSTERİM
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam55
Toplam Ziyaret3642330
Takvim
Hava Durumu